Superpotraviny

V neposlední době se dost často setkáváme s pojmem "Superpotravina" neboli "Superfoods".

Jedná se o potraviny (nebo potravinové doplňky), které jsou nějakým způsobem výjimečné. Obsahují velké množství důležitých živin, jsou bohaté na vitamíny a minerály, mají antioxidační účinky, podporují imunitní systém a jsou zkrátka „super“!

V součastné době největším hitem jsou např.

KOKOSOVÁ VODA - jde o čistou tekutinu pocházející ze středu mladých zelených kokosů, než začnou tvořit bílou dužninu. Jeden ořech obsahuje kolem 200ml až 1 litru kokosové vody. Stoprocentní "kokoska" je bez tuku, cholesterolu, má nízký obsah kalorií a neobsahuje umělá barviva.

GOJI - jsou plody kustovnice čínské, rostliny pocházející z úrodné půdy horských oblastí Asie. Obsahují 18 druhů aminokyselin, včetně devíti esenciálních aminokyselin a 22 stopových prvků, mimo jiné vápník, hořčík, železo a zinek.

CHIA- jsou semínka šalvěje hispánské, ta roste v některých oblastech Jižní a Střední Ameriky. Mají vysoký obsah omega - 3 mastných kyselin, které si tělo nedokáže vytvořit a jež je potřeba přijímat ve stravě. Obsahují také velké množství vlákniny, draslíku, sodíku, železa, fosforu a dalších minerálů a vitaminy skupiny B. Dokážou na sebe navázat velké množství vody, což má přiznivý vliv při jakékoli fyzické zátěži. Proto jsou tato semínka tak oblíbená u běžců na dlouhé tratě.

 

Superpotraviny byly známé svou účinností, léčivým charakterem a uzdravujícími schopnostmi už před tisíci lety. Mnoho z nich také pochází z míst, kde dříve sídlily starodávné civilizace (Středomoří, Jižní Amerika, Asie, Severní Afrika…). Drsné podmínky jako např. pouště, tropické pralesy nebo nadmořská výška donutily plodiny zadržovat v sobě co možná nejvíce živin, aby v takovém prostředí mohly vůbec přežít (Aida-Organic). Díky tomu můžeme v superpotravinách objevovat skutečně abnormální množství nutričních hodnot, kterých se nám jinak často nedostává.

Co všechno superpotraviny obsahují?

  • vitamíny
  • minerály
  • proteiny – i esenciální
  • enzymy (jednoduché či složené bílkoviny, určující rychlost a povahu chemických reakcí a řídící většinu biochemických procesů v našem organismu)
  • koenzymy (nízkomolekulární látky, které při reakcích způsobují regeneraci)
  • antioxidanty
  • vlákninu
  •  

Mezi tyto vyjímečné potraviny s vysokým obsahem vitaminů, minerálů, enzymů a další ch pro tělo potřebných látek můžeme zahrnout: ovocné a zeleninové šťávy, oleje, jedlé houby, přírodní sladidla, ořechy a semínka, zelené potraviny, obiloviny, sušené plody a extratky v pobobě prášku nebo kapslí.

V naší nabídce najdete:

 

  •  
Copyright © www.prozdravyzivot.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.prozdravyzivot.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace